LSD Nedir?

LSD (Liserjik asit dietilamid)

Kullanıcıların gerçeklik algısını değiştiren güçlü bir ilaçtır. LSD kullanan kişiler, keyifli olabilen veya çok korkutucu olabilecek “geziler” e sahiptir. LSD yasa dışı bir ilaçtır ve diğer ilaçlarla alındığında çok tehlikelidir.

LSD nedir?

LSD, bir mantardan çıkarılan bir kimyasaldır. Ayrıca asit, trips, sekmeler, microdots ve nokta olarak da bilinir.

Suda çözünebilen kokusuz beyaz bir toz olarak gelir. Ayrıca, kâğıt, şeker küpleri veya mikrodiziler (küçük jelatinli toplar) üzerinde lekelenebilir veya bir sıvı, tablet veya kapsül olarak alınabilir.

LSD genellikle yutulur, ancak kokusu alınabilir, enjekte edilebilir veya içilebilir.

LSD zararları

LSD etkileri

Geziler veya halüsinasyonlar, LSD’yi aldıktan yaklaşık bir saat sonra başlar. LSD alan insanlar gerçekte  olmayan manzaralar görebilir ve gerçekte olmayan sesleri duyabilir. LSD kullanıcıları kendilerini harika, rahat, korkmuş, endişeli ve paranoyak hissedebilirler.

Gezileri olan insanlar hasta ve kusmuk hissedebilirler ve nöbet geçirebilirler. Ayrıca, baş dönmesi hissedebilir, yarış atışı yapabilir, hızlı nefes alabilir, görme sorunu yaşayabilir veya titreme ve terleme yapabilirler.

Kötü bir yolculuk korkunç halüsinasyonları içerebilir. Kötü bir yolculuğa çıkan insanlar, tehlikeli durumları yanlış değerlendirebilir ve normalde yapamayacakları şeyleri yapabilirler, uçmayı denemek veya kendilerini öldürmeye çalışmak gibi.

Geziler 24 saate kadar sürebilir. Etkisinden kurtulmak birkaç gün sürebilir.

LSD, kullanmış olan kişilere geri dönüşleri olabilir ve ilaca bağımlı hale gelebilirler.

Halüsinojenleri buz veya ecstasy ile kullanmak bir felce yol açabilir.

LSD’nin ruh sağlığı üzerindeki etkisi hakkında bilgi edinin ve uyuşturucu bağımlılığını tedavi etmek için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu öğrenin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*